Van een Twents ingenieursbureau bij de A35 tot landelijk actief bouwmanagementbureau voor de industrie & logistiek, grote retailers en tal van andere sectoren: Kienhuis Bouwmanagement viert zijn 25-jarig bestaan. Directeur Coen Kienhuis blikt terug – en vooruit.
Vertrouwen en kwaliteit als fundament
Toen Coen Kienhuis in 2000 begon in Almelo, richtte hij zich aanvankelijk op regionale projecten. “We begeleidden bedrijfspanden en enkele kantoorprojecten. Al snel kwamen supermarkten erbij, een sector die continu investeert. Toen wisten we: hier liggen kansen voor groei.”
Die visie betaalde zich uit. Inmiddels werkt Kienhuis met een team van 26 professionals verspreid over het hele land, van Groningen tot Texel en van Utrecht tot Zeeland. “Onze klanten – van ontwikkelaar tot overheidsinstantie en van vastgoedbelegger tot multinational – kiezen voor ons vanwege de klik en de kwaliteit, niet vanwege de afstand.”
Van supermarkt tot industrie
In 2006 kreeg Kienhuis de kans om in Nunspeet te werken voor Nestlé, in de fabriek voor babyvoeding. Daar brak voor het bureau een nieuwe fase aan. “We doen er onderhoudsprojecten vanaf een ton, maar ook ingrepen van tientallen miljoenen. Recent hebben we nog een project van 115 miljoen afgerond.”
Die mix geeft dynamiek, zegt Kienhuis. “ Recentelijk hebben we nog een houten kantoorpand van De Vries Scheepsbouw in Makkum mogen opleveren. Het nieuwe houten kantoorpand is ongeveer 2.800 vierkante meter groot en heeft drie verdiepingen. Het is zo gebouwd dat we het later makkelijk kunnen demonteren en hergebruiken. Het is dus helemaal circulair en duurzaam opgezet. Dat zijn gave ontwikkelingen.”
Mensen blijven het verschil maken
Opvallend aan het jubileum: veel medewerkers werken er al meer dan vijftien jaar. Dat zegt volgens Kienhuis genoeg. “Het is geen bedrijf waar mensen snel passeren. Bij ons draait alles om toewijding en vertrouwen. Loyaliteit voel je hier, onderling en richting onze klanten. Omdat projecten vaak maanden tot jaren duren, is kwaliteit en betrouwbaarheid onze grootste kracht.”
Dat geldt ook voor hemzelf. “Ik zeg altijd: klanten moet je koesteren. Nieuwe klanten zijn zeker welkom, maar de bestaande zorgen voor continuïteit. Dus ik probeer aanwezig te zijn, mijn gezicht te laten zien. Zakelijk maar betrokken. Op deze manier zijn we uitgegroeid tot wie we nu zijn.”
Duurzaam en slim bouwen
Bij Kienhuis Bouwmanagement staat duurzaamheid centraal. “We begeleiden energiezuinige bouwprojecten, adviseren over circulaire en biobased materialen en dragen bij aan een gezonde leefomgeving voor gebruikers. Onze projecten zijn toekomstbestendig: flexibel in gebruik, bestand tegen klimaatverandering en ontwikkeld met oog voor mens en milieu.”
“Tegelijkertijd zetten we AI in om ontwerpen en bouwprocessen slimmer, efficiënter en duurzamer te maken. Van het optimaliseren van energiezuinige gebouwen tot het analyseren van data voor betere projectbeslissingen: AI ondersteunt ons bij routinetaken en simulaties, zodat onze medewerkers meer tijd hebben voor creativiteit en advies.
Jubileum met blik vooruit
Na 25 jaar is Kienhuis Bouwmanagement stevig verankerd in de bouwsector. Toch blijft de directeur nuchter. “We zijn Twentenaren, we kloppen onszelf niet snel op de borst. Maar ik ben trots op mijn medewerkers, de projecten en de langdurige samenwerkingen. Daar doen we het voor. En daar blijven wij ons op focussen.”

