Kennisplatform voor Oost Nederland

Hoe een klein team Koningsdag groots organiseert

Geplaatst op 15 juli 2025

Creatieve conceptontwikkeling, event- en projectmanagement én technische productie. Vier verschillende disciplines die niet zonder elkaar kunnen en die bij Vette Projects en Pink Lemon Events naadloos op elkaar aansluiten. Geen bureau uit de Randstad, maar een enthousiast en gedreven team gevestigd in hartje Arnhem, dat groots denkt én zorgt voor een perfecte uitvoering van de events die ze organiseren. Kijk op Arnhem Nijmegen sprak met Diederick Vette (Vette Projects), Corien Rösken en Kim de Vos (Pink Lemon Events) over samenwerking, vakmanschap en events die perfect kloppen.

Vette Projects en Pink Lemon Events organiseren, gewoon vanuit de provincie Gelderland, al jaren impactvolle congressen, feestelijke openingen, incentives, beurzen, bedrijfsfestivals en feesten. Hun grootste en bekendste project tot nu toe? Koningsdag 2025 in Doetinchem. Georganiseerd van A tot Z. Vanuit de regio, voor een miljoenenpubliek. De drie werken bij elke productie intensief samen als een team en zorgen dat ze precies weten wat er speelt. Ze zijn er vanaf de opbouw bij en blijven tot de laatste trailer het terrein verlaat na de afbouw. Het allerbelangrijkste? Dat de strategie waar ze de samenwerking mee begonnen tot leven komt op het event.

Corien: “Bij Pink Lemon Events geloven we dat een event pas echt indruk maakt als alles klopt. Geen dertien-in-een-dozijn-concept of ergens een verdwaald logo dat moet zorgen voor herkenbaarheid, maar events met karakter, een verrassende twist en een overkoepelend kloppend concept dat als een paraplu boven het event zweeft. We combineren strategisch denken met een flinke dosis creativiteit wat resulteert in een vlekkeloze uitvoering. Van de spraakmakende opening tot de kleinste details op de menukaart, alles moet kloppen. Pink Lemon is als bureau misschien klein van stuk, maar groots in beleving.”

Diederick: “Vette Projects organiseert al jarenlang met veel plezier de productie van uiteenlopende, spraakmakende projecten. Wat ons onderscheidt? We maken creatieve concepten haalbaar, met oog voor technische én logistieke uitvoerbaarheid. Dankzij onze diepgaande kennis van techniek, veiligheid en wet- en regelgeving, weten we elke productie strak en professioneel te organiseren. Een project waar we bijzonder trots op zijn? Al dertien jaar zijn we verantwoordelijk voor de productie van het live televisie-event The Passion, in 2022 bijvoorbeeld in het hart van Doetinchem.”

Hoe is de samenwerking rondom Koningsdag tot stand gekomen?

Diederick: “De gemeente Doetinchem kende mij al van eerdere samenwerkingen, zoals The Passion. Dus toen ze op zoek waren naar een producent voor Koningsdag, was de link snel gelegd. Maar ik wist vrij snel daarna: dit is zo groot, Vette Projects kan dit niet alleen. Voor de productionele slagkracht en de verdere invulling van programma heb ik Pink Lemon Events erbij betrokken.”

Corien: “Die vraag kwam binnen en we waren meteen enthousiast. Vette Projects en Pink Lemon zijn twee losse bedrijven, maar we werken al jaren intensief samen. Voor Koningsdag hebben we samen het totaalplaatje neergezet: de volledige koninklijke route hebben we in co-creatie met talentvolle lokale makers en de gemeente geproduceerd. Samen met dit hele team brachten we het Koningsboek letterlijk tot leven. Elk moment was geregisseerd, elke locatie tot in de puntjes verzorgd en uitgedacht. Van de feestelijke ontvangst tot de creatieve hotspots door de stad, van de sportieve verrassingen op de Sportlaan tot het koninklijke eerbetoon in de Kleine Vijverberg door middel van een quiz helemaal op maat.”

Kim: “Iedereen doet waar die goed in is. Diederick en zijn team zijn heel sterk in het verhaal technisch en televisiewaardig helemaal uitdenken en wij richten ons op het programma, de crewregie en de beleving op de route. Dat werkt fijn, geeft vertrouwen en geeft bakken energie.”

Wat kwam er allemaal kijken bij de organisatie van een gigantisch event als Koningsdag 2025?

Diederick: “Met een klein kernteam hebben we een enorm eventproductie neergezet. Met een route van 700 meter, een doorlopend programma, meerdere podia, live tv, 1800 deelnemers op de route, meer dan 300 crewleden, tientallen leveranciers en dat midden in een drukke stad waar de ‘normale’ Koningsdag ook groots gevierd werd, was een behoorlijke productionele uitdaging.”

Kim: “Het mooiste compliment? Een lid van de koninklijke familie zei: ‘Wat was deze Koningsdag goed georganiseerd.’ Precies daarom doen we dit.”

Corien: “Twee van ons komen uit de Achterhoek, dus het oosten zit in ons DNA. Tijdens Koningsdag in Doetinchem lieten we zien waar de Achterhoek écht groot in is: samen bouwen, samen dragen, samen vieren. Het was bijzonder om te ervaren hoeveel kracht er zit in het typische noaberschap. Dit was niet alleen een productie, dit was een ode aan de streek waar onder andere mijn roots liggen.”

Van niets iets maken, is dat wat jullie het liefst doen?

Diederick: “Zeker! Geef ons een fabriekshal, een bedrijfshal vol machines, een kantorencomplex met een ongezellig atrium, een weiland naast het bedrijfsterrein of een parkeerterrein en wij zien kansen. Zo’n ogenschijnlijk kale plek is voor ons een blanco canvas. We bouwen daar een compleet bedrijfsfestival, medewerkersfeest of kennisevent, met alles erop en eraan: aankleding, programma, routing, techniek en beleving.”

Waarom op eigen terrein? Wat is daar de kracht van?

Kim: “Omdat je het hart van je bedrijf laat zien. Medewerkers kijken anders naar hun werkplek en klanten krijgen letterlijk een kijkje in de keuken. En niet onbelangrijk: evenementen op de eigen locatie vallen vaak onder de werkkostenregeling (WKR) en zijn dan vrijgesteld van loonheffing. Dat maakt het financieel extra interessant.”

Diederick: “We beginnen vaak letterlijk bij nul. Van een eerste idee naar een slim plan. We tekenen plattegronden, maken de stroomplannen, regelen de techniek en alle verdere faciliteiten. En zeker bij buitenlocaties denken we in scenario’s, zodat we flexibel kunnen schakelen als dat nodig is.”

Corien: “En intussen draait het bedrijf gewoon door. Samen stemmen we strak af hoe en wanneer we opbouwen, zonder dat processen stilvallen. Geen verlies van omzet, wél een event dat nog lang blijft hangen.”

Waarom past deze regio zo goed bij jullie manier van werken?

Diederick: “Topkwaliteit hoeft echt niet uit de Randstad te komen. Wij zitten in hartje Arnhem, centraal in het land en werken voor opdrachtgevers door heel Nederland. Deze regio voelt als thuis. Hier zit ondernemerschap, karakter en ruimte voor persoonlijk contact. Dat past bij wie wij zijn.”

www.pinklemonevents.nl & www.vette.nu

Heeft u interessant nieuws of een bijzonder verhaal?

Laat het ons weten via nieuws@kijkopoostnederland.nl. of via onze handige nieuwsmodule.

Nieuws aanleveren

Zoeken naar: